С цел практика

Два пъти годишно Еразъм+ офисът осъществява подбор на студенти за мобилност с цел практика, която може да бъде реализирана до 1 година от тяхното дипломиране (наскоро завършили). Студентската мобилност с цел практика може да се реализира директно чрез Академията или опосредствано чрез Асоциацията за подпомагане на академичната общност (АПАО), на която СА “Д. А. Ценов” е член. АПАО подпомага университетите в предлагането на стажантски позиции и администрирането на студентските стажове. Студентът е длъжен сам да намери работната позиция, която трябва да съответства на специалността, по която той се обучава.
Кандидатът трябва да притежава среден успех от следването минимум Много добър (4.50). Стопанска академия осъществява селекцията на студенти за мобилност с цел практика. Студентът е длъжен да предостави писмо за намерение на работодателя и писмо-покана, чрез които гарантира, че има осигурена стажантска позиция. След подаване на необходимите документи, студентът преминава изпит по чужд език за ниво B2. Кандидатите трябва да покрият нивото с минимална оценка Добър (4.00).
Право на участие в мобилност имат всички студенти и докторанти на СА “Д. А. Ценов”, обучаващи се в редовна, задочна и дистанционна форма. Допустими са и докторанти, обучаващи се в самостоятелна форма на подготовка.

Приемаща държава

Месечен индивидуален грант в евро

Транспортен грант в евро

Програмни страни