Обява за кандидатстване на студенти и докторанти за мобилност с цел обучение по програма „Еразъм+“

Еразъм+ офисът към Центъра за международна дейност кани студентите (бакалаври и магистри) и докторантите на СА „Д. А. Ценов“ да кандидатстват за студентска мобилност с цел обучение между програмни и партниращи държави през зимен семестър на академичната 2018/2019 г.

Университетите, за които може да се кандидатства, са следните:

I-Shou University – Тайван, свободни места - 1 бр.

Yeungnam University - Южна Корея, свободни места - 1 бр.

University of Nis и University of Kragujevac – Сърбия, свободни места - 2 бр.

Необходими документи за участие в конкурса:

• заявление (по образец);
  • уверение от факултетска канцелария, доказващо статут на кандидата и успех от следването до момента;
  • декларация за гражданство и гражданско състояние (по образец);
  • декларация за участие в програма „Еразъм+“ (по образец);
  • декларация по чл. 20, ал. 1 от ЗЗЛД (по образец);
  • автобиография (по образец на Европас);
  • езиков паспорт (по образец на Европас).

Пакетът с документи за кандидатстване може да бъде изтеглен от интернет страницата на Еразъм+ офиса при ЦМД:

Изисквания към кандидатите за участие в конкурса:

• да имат минимално ниво В1/В2 на владеене на езика на приемащата страна или на обучение в чуждестранното висше училище или организация, доказано чрез полагане на езиков изпит за определяне ниво (минимален резултат Добър 4,00) или чрез международно признат езиков сертификат;
  • да са граждани на държава, участваща в програма „Еразъм+”, или да имат статут на бежанци, на лица без гражданство или постоянно пребиваващи чужденци.
    • лица, които нямат статут на бежанци, на лица без гражданство или статут на постоянно пребиваващи чужденци в държава, участваща в програма „Еразъм+“, могат да осъществят мобилност, само ако има неусвоени средства;
    • лица, които не са български граждани и са одобрени за участие в програма „Еразъм+“, могат да реализират мобилност в родната си държава, само ако липсват други легитимни и одобрени участници.

· да имат минимален успех от следването до момента Добър 4,00 (за мобилност с цел обучение) и Много добър 4,50 (за мобилност с цел практика), доказан с уверение от факултетската канцелария;
· да се обучават в редовна, задочна или дистанционна форма и да са:

• студенти на СА „Д. А. Ценов“, записани минимум за втората учебна година на ОКС „Бакалавър“ (за мобилност с цел обучение);
    • студенти на СА „Д. А. Ценов“, записани в ОКС „Бакалавър“ (за мобилност с цел практика);
    • студенти на СА „Д. А. Ценов“, записани в ОКС „Магистър“;
    • докторанти на СА „Д. А. Ценов“ с утвърден от факултетен съвет индивидуален учебен план и срок на докторантура, изтичащ след приключване на мобилността.

Краен срок за подаване на документи: 15 юни 2018 г. (петък), 17,00 часа, Еразъм+ офис на Центъра за международна дейност.

Допълнителна информация по регламента на кандидатстване:

erasmus@uni-svishtov.bg; телефон 0631 66440 или в Еразъм+ офиса на ЦМД.