Стартира второто издание на „Работилница по управление на проекти“

Катедра „Стратегическо планиране“ при Стопанска академия „Д. А. Ценов“ - Свищов, в партньорство с Община Раковски, дава начало на „Работилница по управление на проекти - Раковски 2023, сесия: Читалища“. Съвместната инициатива е част от програмата по честване на 30-годишния юбилей на специалност „Публична администрация“ в Стопанска академия, една от заложените дейности в сключения на 19.11.2021 г. Меморандум за сътрудничество и логично продължение на реализираната през 2022 г. първа Работилница по управление на проекти.
Припомняме, че тя бе с фокус местните училища. 26 ученици от Професионална гимназия „Петър Парчевич“ (град Раковски) и Професионална гимназия по селско стопанство (с. Белозем) сформираха 10 екипи, работиха по специално утвърден формуляр за кандидатстване и проучваха реални оферти на доставчици. В работата си учениците бяха подпомогнати от ментори - техни учители и консултирани от академични преподаватели с конкретни насоки. Разработени, оценени, одобрени и финансирани бяха общо 10 проекти (по 5 на всяко училище) на обща стойност 11 913,11 лв., от които 10 000 лв. осигурени от Община Раковски, а останалите - собствен финансов принос на училищата.
През 2023 г. фокусът ще е върху местните читалища.
На 30.05.2023 г. ще бъде даден официален старт на Работилницата по управление на проекти с участието на преподаватели от катедра „Стратегическо планиране“, представители на Община Раковски, читалищата и други заинтересовани лица. Събитието ще е онлайн, започва в 14:00 часа и е достъпно за всички желаещи на следния линк: https://bbb.uni-svishtov.bg/b/ern-aq5-l8y-0kw
В община Раковски има общо 9 читалища. Тези от тях, които желаят да участват, следва да се включат на 02.06.2023 г. в работна среща, на която ще бъдат разяснени условията за кандидатстване, ще се дадат насоки за попълване на проектния формуляр и ще се отговори на всички въпроси, които кандидатите имат, преди началото на същинската работа. Събитието отново ще е онлайн, започва също в 14:00 часа и е достъпно на същия линк: https://bbb.uni-svishtov.bg/b/ern-aq5-l8y-0kw
За 22.06.2023 г. е насрочена междинна онлайн сесия за мониторинг на напредъка и индивидуални консултации на екипите на читалищата с преподаватели от катедра „Стратегическо планиране“. За удобство формата, часът и линкът са същите - онлайн, 14:00, https://bbb.uni-svishtov.bg/b/ern-aq5-l8y-0kw
Крайният срок за подаване на проектните предложения от кандидатите (читалищата) е 04.07.2023 г.  До 17:00 часа те следва да са изпратени до електронна поща sp@uni-svishtov.bg
Финалното събитие на „Работилница по управление на проекти - Раковски 2023, сесия: Читалища“ е на 06.07.2023 г., когато от 10:30 часа в залата на Народно читалище „Св. Св. Кирил и Методий – гр. Раковски – 1908 г.“, град Раковски ще се проведе публична сесия за представяне на проектните предложения, последвано от оценяване, класиране и обявяване на одобрените за финансиране проекти. Проектите ще бъдат оценявани от жури, съставено от представители на Община Раковски и катедра „Стратегическо планиране“. Трите проектни идеи, оценени като най-добри, ще получат средства от Община Раковски за практическата им реализация. Максималната стойност на отделните проекти, които ще бъдат разработени, е 4 000 лв., а общият бюджет на Работилницата - 12 000 лв.
Пожелаваме вдъхновение и успех на участниците!