Покана за провеждане на състезание по спортно ориентиране, включено в инициативата *ИЗСЛЕДОВАТЕЛ*

ПОКАНА - НАРЕДБА

За провеждане на състезание по спортно ориентиране, включено в инициативата *ИЗСЛЕДОВАТЕЛ*.

I Време, място и програма за провеждане на инициативата

Място на съзтезанието: Централна градска част, обхваща площад *Алеко*, градинката пред Ректората и Читалището, крепостта *Калето*, както и междублоковите пространства, СОУ *Н. Катранов* и ДТГ *Д. Хадживасилев*.

Програма:

10:00 ч. – Проверка на участниците, раздаване на контролни талони и кратка демонстрация на реда, по който ще се проведе състезанието (пред сградата на общината)

10:30 ч. - Старт на първите номера

12:00 ч. - Награждаване на победителите

II Вид, клас и възрастови групи

Състезанието е спринт в градски условия

Маршрут:

·         Маршрут клас А - подходящ за деца до 12 годишна възраст

·         Маршрут клас В - подходящ за деца от 12 до 15 годишна възраст

·         Маршрут клас С - подходящ за деца от 12+ години нагоре, мъже, жени.

III Заявка за участие

Всички ученици от 1 до 12 клас, както и мъже и жени могат да участват като отборни или индивидуални състезатели.

Заявките трябва да са поименни, да се посочи избраният маршрут *А*, *В*, или *С* и да се изпратят на email: zelenashapkasv@gmail.com  или при вашия отговорник в съответното училище.

Срок за заявки: до 03 ноември 2016 г.

IV Технически данни

·         Състезателите трябва да се явят на старта за проверка 3 минути преди времето им за стартиране. Картите с маршрутите ще бъдат давани 1 минута преди старта.

Състезателите ще стартират през 1 минута.

·         От последна контролна точка до финала състезателите преминават по маркиран коридор. След финиширане състезателя предава своя контролен талон за обработка.

Преминаване по маршрут

·         Всеки стартирал преминава по маршрута, който е отпечатан на картата в последователност от първа към последна контролна точка. Самите контролни точки са с размер 30/30 в бяло и червено. Ще бъдат поставени на стойки снабдени с перфоратор, като всеки преминал трябва да перфорира своя контролен талон. Всяка контролна точка има собствена сигнатура (номер), който ще бъде отпечатан на картата- например 1/36; 3/84….

Вариант А - преминава се по изцяло маркирано трасе през К. Т.( контролната точка). Състезателите задължително перфорират К. Т., които срещнат по маршрута. Ще им бъдат раздадени карти, на които маршрутът между отделните К. Т. ще бъде очертан с червена пунктирана линия. Състезателите по маршрут *А* могат да преминават с придружител. Дължината на маршрута ще бъде около 800 м.

Вариант В - отделните К. Т. на картата ще бъдат свързани с червена пунктирана линия, която ще отговаря на трасето маркирано с лентички, с цвят различен от тези на вариант *А*. За преминаването през К. Т. ще има вариант по -кратък, който състезателите сами трябва да открият. Той няма да е показан на картата. При успешно преминаване по краткия вариант участниците ще могат да съкратят до 500 м. от целия маршрут.

Дължината на маркираното трасе е около 1600 м.

Вариант С- класически вриант, при който К. Т. на картата са свързани с червена непрекъсната линия в последователност от първа към последна К. Т. Състезателите сами избират откъде да преминат, за да открият К. Т. Дължина 1700 м.

И за трите варианта печели този, който премине през маршрута9 има всички К. Т.отразени със съответните перфорации на контролния талон) за най- кратко време.

V Класиране и награди

·         Първите трима във всеки вариант ще бъдат наградени. Мъже и жени отделно.

Отборното класиране за КУПА *ИЗСЛЕДОВАТЕЛ* ще се пресмята от класиралите се до 10 място: I място - 10т.; II място - 9 т.; III място - 8 т…….

При по-малко от десет участника в група точките се разпределят според броя на участниците . Напр: 6 участника= I място- 6 точки

При вариант С точките ще бъдат удвоени - I място -20 т.; II място - 18 ......

ДОБРЕ ДОШЛИ! УСПЕХ НА ВСИЧКИ!