Национален конкурс за ученическо есе „Моята крачка към по-доброто утре“

Академичното ръководство и екипът на Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – Свищов имат удоволствието да Ви поканят за участие в традиционното издание на:

НАЦИОНАЛЕН КОНКУРС ЗА УЧЕНИЧЕСКО ЕСЕ

„МОЯТА КРАЧКА КЪМ ПО-ДОБРОТО УТРЕ“

1. Условия и изисквания на конкурса:

До конкурса се допускат ученици от 11 и 12 клас от всички средни училища в страната.

Есетата трябва да отговарят на следните изисквания:

·      да са във формат до 2 печатни страници (3 600 знака);

·      да притежават ясно формулирана теза, която съотвества на зададената тема, и логическа последователност;

·      да са подходящо аргументирани;

·      да съдържат актуални примери, както и препоръки.

2. Изисквания за оформяне на есето:

Обемът на есето трябва да бъде до 2 страници (Page Size - А4, Page Setup - Top: 25 mm, Bottom: 25 mm, Left: 30 mm, Right: 25 mm; Font -Times New Roman, Size – 13 pt; Word 97-2003, Line Spacing 1,0; Изображения - TIFF или JPG формат, минимална резолюция 300 dpi).

3. Важни срокове:

Желаещите да участват в конкурса могат да изпращат своите разработки на електронен адрес: career.center@uni-svishtov.bg в срок от 17.10.2016 г. до 20.11.2016 г., включително.

Победителите ще бъдат обявени на официалния сайт на Стопанска академия през месец декември 2016 г.

4. Процедури за кандидатстване и оценка:

Подаването на есетата е само онлайн на имейл: career.center@uni-svishtov.bg. В полето Subject ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се изписват: име и фамилия на автора, наименование на средното училище и град. В мейла се прикачват попълнения Регистрационен формуляр и файлът, съдържащ есето.

Жури в състав представители на АЦККВО и преподаватели от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” – Свищов ще следи и за правилното прилагане на езиковите норми.

ВАЖНО! Всички автори ще получат сертификати за участие в конкурса, а участниците, класирани на първите три места ще бъдат наградени на официална церемония в Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ – Свищов.

Контактна информация:

Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при Стопанска академия „Димитър А. Ценов”,

гр. Свищов, п.к. 5250, ул. „Емануил Чакъров” № 2

тел. (0631) 66 437, e-mail: career.center@uni-svishtov.bg

Регистрационният формуляр може да изтеглите от ТУК