Лятна ваканционна заетост за студенти във ФР Германия 2017 г.

Уважаеми колеги,
Агенцията по заетостта Ви уведомява, че във връзка с договореност с Федералната агенция по труда – Кьолн за ежегодно посредничество на български студенти за лятна ваканционна заетост във Федерална република Германия стартира процедурата на анонимния подбор на студенти от български висши училища.

Предложенията за работа са в сферата на селското стопанство, хотелиерството и ресторантьорството (сервитьори, камериерки, бармани, помощен персонал в кухня, общи работници), фирми за почистване на помещения и индустриални обекти, вериги за бързо хранене, както и германските пощи.

1. Кандидатите трябва да отговарят на следните условия:
1.1. Да са на възраст от 18 до 35 години, български граждани;
1.2. Да са студенти в редовна форма на обучение;
1.3. Да не са последен курс на семестриално обучение;
1.4. Да имат добри познания по немски език /най- малко 3 години занимания по немски език/;
1.5. Да са готови да работят най-малко два месеца в Германия;

2. Кандидатите следва да представят следните документи:
2.1. Заявление /свободен текст/ на български език. В заявлението е необходимо да декларират, че са изучавали немски език най-малко три години,  притежават добри познания по езика и са свободни от други ангажименти по време на официално обявената за всяко училище лятна ваканция /задължително се посочват точните начална и крайна дата/, както и че притежават необходимите средства за финансиране на заминаването си за Германия.
2.2. Уверение на български език от висшето училище, че лицето е редовен студент и не е последен курс на обучение.

Не се приемат уверения, в които данните за курса и семестъра на следване са посочени с римски цифри. Изисква се в него изрично да е посочено, че лицето не е последен курс на семестриално обучение.
   При подаване на документите за кандидатстване (българско уверение и заявление свободен текст) се връчват образците от немски документи на кандидатите, които отговарят на изискванията за владеене на език:

1. Заявление за кандидатстване (Bewerbung)
Заявлението за кандидатстване e препоръчително да бъде попълнено на компютър. Формулярът следва да бъде отпечатан във формат лице/гръб в 2 екземпляра, да се залепи снимка и да се подпише.
2. Уверение за студент (Immatrikulationsbescheinigung)

3. Информационен бюлетин за чуждестранни студенти /Merkblatt/
Всеки одобрен студент следва да представи:
- 2 бр. оригинално попълнени заявления със снимка /паспортен формат/ и 1 бр. копие
- 1 бр. оригинално уверение за студент и 1 бр. копие. (Препоръчително е едно оригинално уверение да остане в студента за заминаването му в Германия)
-  Копие на шофьорска книжка (при наличие на такава).

Документи на кандидати се приемат до 25.01.2017 г.

В случай, че квотата бъде достигната преди определения краен срок за кандидатстване, набирането се спира.

За допълнителна информация и кандидатстване:
Дирекция „Бюро по труда” – Свищов
ст. 12, тел. 0631/60682, 0885824016