Конференция

Множествено партньори стоят зад мисия в полза на хуманитарните науки. SlavConf. е международна конференция за хуманитаристика, бизнес и образование, която ще се проведе на 13 и 14 октомври 2017г. в Аулата на Софийски университет „Свети Климент Охридски”.

Спонсори на проекта са Студентският съвет при Софийския университет и Националното представителство на студентските съвети.

Конференцията ще бъде открита от 10:00ч., а първата лекция ще е на редакторска тематика от Анжела Кьосева – собственик на издателство и редактор. Директорът на Националната финансово-стопанска гимназия Мая Гешева ще говори за управлението в образователния сектор, а директорът на новото иновативно училище в Бургас ОУ „Александър Георгиев – Коджакафалията” Михаил Ненов ще представи иновации в образованието. Пълната програма ще намерите на сайта на събитието с всички панели и лекции – www.slavconf.com

Студенти и млади учени организират конференцията, използвайки списъка с магистърските програми на Факултета по славянски филологии, за да оформят концепцията на лекциите и панелите.

Регистрацията е онлайн и напълно безплатна до 12-ти октомври, но местата са ограничени. Ако пропуснете срока, може да се регистрирате на място от 9:00 до 14:00ч. и през двата дни. Конференцията е отворена и за ученически групи, за да се ориентират кариерно и да изберат образованието си в разнообразните възможности на хуманитарните науки.

Темите на лекциите и панелите са свързани с алтернативите на акaдемичното развитие. Събитието е насочено към студенти, преподаватели, организации, хора от бизнес средите и образователния сектор. Основните цели са: поддържането на връзката между университета и бизнеса; развитието на културата и иновациите в хуманитарния сектор; повишаването на възможностите за работа на студенти и хуманитаристи; да се обосноват основните дейности за управлението на бизнес, свързан с хуманитарните науки и тези от образователния сектор.

Съобщението е публикувано и на НПСС, ето линка:  http://karieri.npss.bg/index.php/conference/item/733-slavconf