За втора поредна година Стопанска академия отличи със специална награда участниците във фолклорен фестивал "Харизмата на хорото"

На 03.06.2023г. Стопанска академия „Димитър Апостолов Ценов“ – Свищов, през представителната функция на ректора на висшето училище - проф. д-р Марияна Божинова, за втора поредна година награди призьори, взели участие в самобитния фолклорен фестивал „Харизмата на хорото“, превърнал се в сцена за популяризиране на съхранените национални традиции чрез красотата на българския танц.

Специалната награда на Стопанската академия ректорът връчи на фолклорна формация „Чатманлийки“, село Босилковци, област Русе.

Реализираният оригинален форум, отбелязал като творчески порив новаторската и неподправена художествена инициатива на хореограф Захарина Томова – докторант в СА „Д. А. Ценов“, за пореден път наложи необходимата линия на сътрудничество между университетска институция, местно самоуправлениe, предприемачески център и активно гражданско общество с изпреварващ усет за обогатяване на културните традиции в новата епоха на все по-глобализиращия се свят.