Възпитаничка на Стопанска академия “Димитър Ценов“ е новият Министър на икономиката

Съгласно указ на президента Румен Радев от 16.09.2021 г. в длъжност встъпва новото служебно правителство на Република България. В състава на новия Министерски съвет има и възпитаничка на Стопанска академия „Димитър Ценов“. Това е г-жа Даниела Везиева, която е новият Министър на икономиката.

Даниела Везиева е родом от гр. Русе. Тя получава образователна и квалификационна степен „магистър“ по специалност към катедра „Финанси и кредит“ в Стопанска академия "Д. А. Ценов" – Свищов. Има допълнителна квалификация по "Контрол в публичния сектор". Доктор е по икономика от Националния военен университет "Васил Левски" – гр. Велико Търново. Има опит в работата по проекти, свързани с децентрализацията и въвеждане на нови модели на управление от 2003 г. насам. През периода 2007-2014 г. тя представлява България в Бюджетния комитет на Европейски училища. Била е началник-отдел "Административно, правно, финансово, стопанско и информационно обслужване" в Регионален инспекторат по образованието в Русе. От ноември 2014 г. до февруари 2017 г. е заместник-министър на икономиката, а в периода от май 2018 до март 2019 г. е съветник в кабинета на Председателя на Комисията за финансов надзор. След 18 май 2021 г. до сега тя е съветник на Министъра на икономиката. Владее руски и английски език.