Свищовските студенти украсиха коледната елха в Стопанска академия „Д. А. Ценов”

Студентски съвет при Стопанска академия „Димитър А. Ценов” организира традиционното поставяне на голяма коледна елха. Инициативата, внасяща коледния дух в Свищовското висше училище, припомня, че вечнозеленото дърво изобразява вечната надежда на човечеството, а насоченият към небето остър връх символизира посоката на човешката мисъл и стремежи – нагоре.

Студентите сглобиха високата над 2 метра елха във фоайето на Факултетски корпус и старателно аранжираха украсата, а новата играчка символично закачи зам.-ректорът по учебна дейност – проф. д-р Марияна Божинова. До елхата е поставена фигурка на Дядо Коледа – символ на щедростта и добротата, които изпълват хората в навечерието на коледно-новогодишните празници.