Свищовската академия сключи меморандуми за сътрудничество с училища от Попово и Балчик

На 23 март 2026 г. Стопанска академия „Димитър А. Ценов“ сключи меморандуми за сътрудничество с три училища – две от гр. Попово и едно от гр. Балчик. Споразуменията бяха подписани с  Професионална гимназия по селско стопанство „Никола Пушкаров“ – гр. Попово, с директор инж. агроном Теменуга Тодорова, Професионална гимназия „Христо Ботев“ – гр. Попово, с директор Атанас Атанасов и Средно училище „Христо Ботев“ – гр. Балчик, с директор Айхан Апти.

Доц. Здравко Любенов от Стопанска академия „Д. А. Ценов“ и директорът на Професионална гимназия по селско стопанство „Никола Пушкаров“ – Попово  подписват меморандум за сътрудничествоУчастници в подписването на меморандумите за сътрудничество между Стопанска академия „Д. А. Ценов“ и училищата в Попово и Балчик  усмихнати и с документи

От страна на Свищовската академия участие при подписването на меморандумите взеха доц. Валентин Милинов – помощник-ректор, доц. Здравко Любенов – зам.-ректор „Международно сътрудничество, студентска политика, институционални комуникации и продължаващо обучение“, Галя Тачева – директор на отдел „Бакалавърско и магистърско обучение“, и Ивайло Василев – студент във втори курс, специалност „Застраховане и социално дело“.

Представители на Стопанска академия „Д. А. Ценов“ и директори на училищата обсъждат условията на сътрудничество по време на срещаДоц. Здравко Любенов изнася презентация пред ученици от Професионална гимназия „Христо Ботев“ – Попово  разказвайки за възможностите за обучение в Стопанска академия „Д. А. Ценов“

В рамките на посещенията в трите училища бяха проведени срещи с ученици, по време на които те бяха запознати с възможностите за обучение, специалностите и перспективите за развитие в Свищовската академия. Подписаните меморандуми поставят основа за дългосрочно сътрудничество, включващо съвместни образователни инициативи, участие в проекти и програми, организиране на събития, открити лекции и кариерни форуми, както и обмен на знания и добри практики между институциите. Тези срещи и партньорства са част от активната политика на Стопанска академия „Д. А. Ценов“ за изграждане на силни връзки с училищата и подкрепа на бъдещото развитие на младите хора.
Среща между представители на Стопанска академия „Д. А. Ценов“ и Средно училище „Христо Ботев“ – Балчик  в рамките на посещение за подписване на меморандум за сътрудничество