Свищовската академия приветства учениците за новата учебна година в над 1200 училища в България и чужбина

Стопанска академия „Димитър А. Ценов” приветства възпитаниците на над 1200 учебни заведения в България и чужбина по повод откриването на новата учебна 2022/2023 година. Поздравителни адреси от името на ректора, проф. д-р Марияна Божинова са изпратени до средни училища и професионални гимназии в страната, и до близо 300 български училища в чужбина. „Най-светлият училищен празник е вълнуващ ден, очакван с нетърпение от всички, събрал в себе си най-хубави чувства и емоции, надежди и очаквания. Отново на училище! – една светла и красива спирка по пътя, наречен живот, откъдето всеки тръгва на крилете на мечтите си!”, се казва в поздравителния адрес.

Представители на академичното ръководство бяха сред официалните гости на тържествените церемонии на 15 септември в свищовските средни училища: СУ „Николай Катранов” – ректорът проф. Божинова; ПДТГ „Д. Хадживасилев – доц. д-р Искра Пантелеева, зам.-ректор; СУ „Димитър Благоев” – проф. д-р Андрей Захариев, декан; СУ „Цветан Радославов” – проф. д-р Маргарита Богданова, декан; Свищовска професионална гимназия „Алеко Константинов” – проф. д-р Атанас Атанасов, декан.

В приветствията към преподавателския и административния състав на училищата, академичната общност пожела, с любов и всеотдайност да изпълняват високохуманната си мисия и изрази благодарност за грижата и възпитанието на младите поколения. Към учениците бе отправено пожелание да следват с дързост и постоянство пътя на науката и светлината, защото „стремежът към знанието е вечен, а поривът към него – благословен”.