Стопанската академия участва в национално изложение на университетите в гр. Казанлък

Стопанска академия „Димитър А. Ценов” – Свищов за втора поредна година участва в „Изложение на университетите и колежите в България”, което се проведе в гр. Казанлък, организирано от Младежки общински съвет. Целта на форума бе да предостави възможност на младите хора от града и общината, да изберат най-подходящото за тях професионално направление, специалност и най-вече висше училище за своето бъдеще. Националното изложение, в което бяха представени 25 висши училища и колежи, бе посетено от над 300 зрелостници. Представителите на учебните заведения бяха специално приветствани от зам.- кмета на Община Казанлък – Лилия Цонкова.

Образователното портфолио и възможностите за кандидатстване в свищовското висше училище представи Димка Генчева – организатор към Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността. На специализирания щанд на Стопанската академия посетителите получиха информация за начините на кандидатстване, развиваните специалности в редовна, задочна и дистанционна форми на обучение, възможностите за кариерна реализация. Интерес у младите хора предизвикаха и представените възможности за студентска активност, участие в програма „Еразъм+”, международни студентски бригади и летни практики, финансовите стимули и социално-битовите условия, които Стопанска академия „Димитър А. Ценов”, осигурява за своите студенти. Част от посетилите щанда споделиха, че са участвали в Националните ученически състезания, които свищовското висше училище организира ежегодно в областта на икономиката, администрацията и управлението.