Стопанска академия участва в Национална кръгла маса „Университетите и бизнесът”

Стопанска академия „Димитър А. Ценов” участва в Национална кръгла маса „Университетите и бизнесът”, която се проведе в гр. Стара Загора под патронажа на проф. д-р Анелия Клисарова – министър на образованието и науката на Република България. Форумът, организиран от Тракийския университет – Център за кариерно развитие и Сектор „Качество и акредитация” и Търговско-промишлена палата – Стара Загора, бе посветен на професионалната подготовка и кариерното развитие на младите хора завършващи висше образование. В кръглата маса участваха представители на академичните ръководства и служители на центровете за кариерно развитие и качество на обучението към няколко университета в страната, като Стопанска академия бе представена от ас. Иван Маринов – ръководител секция „Алумни” към Академичен център за Кариерно консултиране и връзки с обществеността. Сред участниците бяха още представители на бизнес организации от различни професионални направления, членове на студентски  съвети и организации.

Националният форум стартира с поздравителни адреси от зам.-ректора по учебна дейност на Тракийския университет – проф. двмн Иван Въшин и представители на Община Стара Загора. Модератор на кръглата маса бе доц. Светлана Димитрова – ръководител на кариерния център към университета. Сред основните теми, дискутирани в рамките на форума бяха адекватността на висшето образование и адаптирането му към настоящите потребности на бизнеса, формите за сътрудничество между университетите и бизнеса, връзката между бизнеса и заетостта сред младежите. Участниците коментираха и начини за ангажиране на работодателите в процеса на професионална подготовка на специалистите с висше образование и в създаване на справедливи възможности за тяхната реализация в България.