Рискове при пазарното поведение на индустриални бизнес организации изследваха от катедра „Индустриален бизнес и предприемачество”

Кръгла маса на тема „Рисковете при пазарното поведение на индустриалните бизнес организации” се проведе по научноизследователски проект №7-2013 г., реализиран от екип от катедра „Индустриален бизнес и предприемачество” при Стопанска академия „Димитър А. Ценов”. Форумът откри зам.-ректорът по магистърско, бакалавърско и продължаващо обучение – проф. д-р Любен Кирев, който приветства участниците от името на ректора проф. д-р Величко Адамов. Сред гостите на кръглата маса бяха още директорът  на Института за научни изследвания (ИНИ) при Стопанска академия – проф. д-р Маргарита Богданова и деканът на факултет „Производствен и търговски бизнес” – проф. д-р Анета Денева.

Проектният екип, с ръководител доц. д-р Петър Кънев, запозна аудиторията с целта на направеното проучване, касаещо бизнес организациите от раздел „Производство на изделия от други неметални минерални суровини” към сектор „Преработваща промишленост”. Основната научноизследователска теза, която защити екипът е, че параметрите на пазарната среда, в която индустриалните бизнес организации функционират, пораждат значителен брой рискове. В хода на научното изследване са проучени и обобщени теоретичните постановки относно тези рискове, очертани са насоките за тяхното по-добро (ранно) идентифициране и диагностициране, посочени са конкретни  мерките  за противодействие срещу рисковете при пазарното поведение.

На кръглата маса бяха презентирани и доклади на участващите в проекта студенти от специалност „Икономика на индустрията” и магистърска програма „Корпоративен мениджмънт”. Участниците получиха сертификати, които има връчи директорът на ИНИ – проф. д-р М. Богданова.

Научноизследователският проект, в който участваха преподаватели и студенти от катедра „Индустриален бизнес и предприемачество” се реализира със съдействието на Института за научни изследвания при Стопанска академия, а финансирането е от бюджетната субсидия за присъщата научноизследователска дейност на висшето училище.