Представители на Стопанска академия „Д. А. Ценов“ с участие в Международна конференция „Образование и бизнес: 6“

Представителите на Академичен център за кариерно консултиране и връзки с обществеността при Стопанска академия „Д. А. Ценов“ гл. ас. д-р Радосвета Кръстева-Христова и гл. ас. д-р Момчил Антов станаха участници в Международна конференция „Образование и бизнес:6“, която се проведе в гр. София на 10 май 2017 г. Организаторите Bulgaria ON AIR и Bloomberg TV Bulgaria заедно с лекторите и гостите дискутираха по темата за отличниците – в образованието, в бизнеса, в живота.  Модераторът Доника Ризова бе подпомагана от двама ководещи - второкласниците Виктория Петрова и Георги Генев, които провокираха публиката с въпроси от своите учебници.

Стопанска академия „Д. А. Ценов“ – Свищов бе сред участниците на конференцията ведно с представители на други висши и средни държавни и частни училища в страната, на неправителствения сектор, на бизнеса и културата.

Лектори на конференцията бяха:

• Стефан Вълдобрев (актьор) - Момчето от последния чин;
  • Н.Пр. Лйерка Алайбег (посланик на Рeпублика Хърватия);
  • Н.Пр. Сри Астари Расджид (посланик на Индонезия) - Популяризиране на културата на Индонезия в България;
  • Асен Ягодин (Изпълнителен директор с ресор Корпоративно банкиране и капиталови пазари и член на УС на Пощенска банка);
  • Димитър Хинков (художник) - Успехът на един арт проект;
  • Наташа Пирц (юрист) - При убийство търсете медиите;
  • Огнян Траянов (собственик на ТехноЛогика) - TechnoMagicLand за бъдещите откриватели – днешни любопитковци;
  • Мила Зашева (зам.-директор Darbi College);
  • Милена Паунова (магистър Специална педагогика – логопед) - Светът е различен, когато е по-шарен;
  • Анджела Родел (преводач и музикант) - Да слушаш българските гласове;
  • Емилия Занкина (първи зам.-ректор по академичните въпроси на АУБГ) - Образование и бизнес - в постоянно партньорство;
  • Милан Джуниър Камп България (ученици);
  • Яна Петкова (винен консултант, обучаващ и журналист) - Образование за оценяване;
  • Радка Карагьозова (директор на училище Рьорих) - Какъв искаш да станеш, когато пораснеш;
  • Анелия Димова (ръководител Човешки ресурси ЮИ Европа, Аурубис България) - Проекти в сферата на образованието в региона на Средногорието с подкрепата на Аурубис България;
  • Никос Зоис (изпълнителен директор, Загорка).

Своите видеопослания към участниците в международния форум отправиха Йордан Йовчев (гимнастик, олимпийски медалист), Антоанета Балабанова (дизайнер), Еви Шелер (асистент на директора на Виенския музей) и Dascal.eu.

„Образование и бизнес: 6“ като трибуна за известни иноватори и вдъхновители в своята област  от цял свят остави като резултат много нови идеи, вдъхновение и ценен опит, полезни контакти и обещания за бъдещо сътрудничество.

Повече информация за събитието можете да откриете тук: http://edu-business.info/