Първо място завоюва отборът на Стопанската академия в есенния полусезон на Националния университетски шампионат по футбол

С три категорични победи студентският футболен отбор на Стопанска академия „Димитър А. Ценов” завоюва първо място в есенния полусезон на Националния университетски шампионат по футбол. В тазгодишната надпревара на зеления терен, организирана от Асоциацията за университетски спорт „Академик”, свищовските студенти са част от група „Север”, заедно с отборите на Русенски университет „Ангел Кънчев”, Шуменски университет „Константин Преславски” и Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов” – Варна.
В Националния университетски шампионат по футбол отборите играят на принципа „всеки срещу всеки” при разменени гостувания. Началото на шампионата за група „Север” в есенния полусезон бе поставено на свищовски терен, където домакините от Стопанската академия посрещнаха варненския тим. Под ръководството на ст. преп. д-р Асен Атанасов (Вр.ИД ръководител катедра „Физическо възпитание и спорт”) и преп. Христо Христов (към същата катедра), отборът-домакин завоюва победа, като надигра гостите с 3:2. Гол-майстори за свищовския тим станаха Георги Горанов – с два гола в противниковата врата и Ивайло Дангуров, които отбелязаха още в първото полувреме.

За втората среща, жребият отреди тимът на Стопанската академия да гостува на Русенския университет, чийто отбор е традиционния претендент за първото място в групата. Свищовските студенти извоюваха убедителна победа с 5:0 след хеттрик на Георги Горанов и вкараните голове от Петър Петров и Виктор Иванов.
Последният мач от полусезона се игра на градския стадион в Шумен, където гостите от Свищов завоюваха третата си победа с резултат 6:2. Оспорваната надпревара започна с гол във вратата на шуменския тим, но след пропуски на свищовските студенти домакините поведоха с 2:1 и така завърши първото полувреме. Драматичната развръзка дойде след почивката. С пределна мобилизация и отлична игра свищовските студенти стигнаха до обрат в резултата. Гол-майстори станаха Роберт Росинов и Марио Попов – с по две точни попадения, Георги Горанов и Мартин Колев – с по един гол в противниковата врата.
Съдействие и подкрепа при организацията за участието във футболните срещи оказа Студентски съвет при Стопанска академия „Д. А. Ценов” – Свищов. През пролетния полусезон, който ще стартира през втория учебен семестър, за свищовските студенти предстоят два домакински мача и едно гостуване във Варна, чийто отбор е втори във временното класиране.