Партньорство между СА „Д. А. Ценов“ и Институт „Конфуций“

Трета поредна година СА „Д. А. Ценов“ е домакин на китайски доброволец, представител на Институт „Конфуций“ към ВТУ „Св. св. Кирил и Методий“ – гр. Велико Търново, партньор на Aкадемията. За периода от 2017 г. до 2020 г. трима доброволци от Институт „Конфуций са осъществявали разнообразни образователни и културни дейности с цел популяризиране на китайския език и традиции. Г-ца Чъ Юендзън, г-ца Лиу Джътонг и г-ца Ю Фаню провеждаха обучителни курсове по китайски език, предназначени както за студенти на Академията, така и за граждани на гр. Свищов в Центъра за професионално обучение към СА „Д. А. Ценов“.

В рамките на учебната година се организират и провеждат курсове по китайски език за начинаещи, китайски език за напреднали и китайски език за деца. Наред с обучението по китайски език, доброволците от Институт „Конфуций“ организират и културни събития с цел разпространение на информация за културата и традициите в Китай.