Паолина Ангелова е Мис Академия 2012 в Свищов

10 студентки от Стопанска академия „Димитър А.Ценов” достигнаха до участие в конкурса Мис Академия 2012 след проведен предварителен кастинг. Конкурсът, организиран от Студентски съвет и Стопанска академия е ежегоден, провежда се от 2005г. в навечерието на 24-ти май. В тазгодишното издание на конкурса участваха представителки на различни специалности и курсове в свищовското висше училище. Младите дами дефилираха на сцената на Първо българско читалище „Еленка и Кирил Д. Аврамови”.

Визията и представянето на тазгодишните претендентки за титлата оценяваше 8-членно жури с председател проф. д-р Величко Адамов – ректор на Стопанска академия. Членове на журито бяха: тримата зам.-ректори проф. д-р Любен Кирев, доц. д-р Иван Върбанов и доц. д-р Теодора Димитрова; председателят на Общото събрание на СА – проф. д-р Данаил Врачовски; председателят на НПСС (Национално представителство на студентските съвети) – Ангел Георгиев; председателят на Студентски съвет при Стопанска академия – Мария Немска; Маги Джанаварова – победител в третото издание на Music Idol. Водещ на спектакъла бе певецът Цецо Елвиса в партньорство с две студентки - Вергиния Герганова и Станимира Тодорова.

Младите дами дефилираха на сцената в три тура – със спортни облекла, по бански костюми и с официални тоалети. В първия тур те представиха и специална колекция слънчеви очила. Докато претендентките за титлата сменяха тоалетите си, за доброто настроение на присъстващите в залата със своите изпълнения се грижиха Маги Джанаварова, Цецо Елвиса и Дичо.

За Мис Академия 2012 журито избра Паолина Ангелова – II курс, специалност „Финанси”. Короната й предаде миналогодишната победителка в конкурса Илияна Сиракова, а лентата и паричната награда връчи председателят на Общото събрание на СА – проф. д-р Данаил Врачовски. Първа подгласничка стана първокурсничката Неделина Стаматова, спец. „Маркетинг”. Тя получи наградата си от председателят на НПСС – Ангел Георгиев. На трето място журито класира Женя Стайкова – III курс, спец. „Финанси”, която получи наградата си от зам.-ректора доц.д-р Иван Върбанов.

Победителката в конкурса за красота „Мис Академия 2012” в Свищов ще участва в следващите национални конкурси за красота „Супер модел на България” и „Мис България”.