Образование без граници 16-18 март НДК София

От 16 до 18 март 2012 година в зала 8 на НДК София се проведе изложението „Образование без граници”, което събира на едно място най-големите университети от цял свят. Целта на форума е да запознае младите хора и техните родители с възможностите за образование в България и чужбина. Събитието е единствено по рода си на Балканите като в рамките на VІ-то му поредно издание се представиха водещи университети и училища от 19 страни: Diplomatic Academy of Vienna FH VORARLBERG – AUSTIRA, Study Pro Australia – AUSTARLIA, Gurne American University Canterbury – UK, International University College – UK, Europa Universitat Viadrina Frankfurt – GERMANY, Technological Education Institute of Larissa – GREECE, Danish Academy of Business and Technology – DENMARK, Tallinn Pedagogical College – ESTONIA, Seneca College – CANADA, Instituto Marangoni – ITALY, Lincoln University – Oakland, California – USA, John Cabot University – USA, Pondicherry University – INDIA, Lucian Blaga – University of Sibiu – ROMANIA, University of Maribor – Faculty of Medicine – SLOVENIA, NHTV Breda University of Applied Sciences – NETHERLANDS, Zagreb School Of Economics and Management – CROATIA, University of Boras – SWEDEN, Stockholm University – SWEDEN, Akamonkai Japanese Language School – JAPAN и други.

За втори пореден път, единственото висше учебно заведение, представител на страната-домакин бе Стопанска академия „Димитър А. Ценов” – Свищов. Екипът натоварен със задачата да представи образователната марка „Стопанска академия”, а и родното висше образование включваше: гл. ас. Николай Нинов и гл.ас. д-р Силвия Пантелеева.

В рамките на трите дни на форума, посетен по данни на организаторите от над три хиляди посетители, представителите на Стопанска академия проведоха редица срещи с потенциални кандидат-студенти и техните родители. На тези срещи, посетилите щанда на СА „Д. А. Ценов” – Свищов (а такива определено не липсваха), бяха надлежно информирани относно възможностите за обучение в ОКС „Бакалавър”, ОКС „Магистър” и научно-образователната степен „Доктор” през предстоящата 2012/13 учебна година. Това стана посредством рекламно-информационни материали и компетентни разяснения. По време на форума бяха осъществени десетки контакти и проведени персонални срещи с представители на университетите-участници, на които бяха разисквани въпроси свързани, както с образователния маркетинг, така и с възможностите за установяване на договорни партньорски отношения.

За огромна радост на презентиращия екип, пред щанда на Стопанската академия се спряха и вече бивши възпитаници на висшето училище, които изказаха своето задоволство, че наред с всички останали именити университети, могат да видят и любимата си Академия.

Адмирации заслужава и фирмата-организатор на форума – „Бери Груп България”, която се бе погрижила за комфорта и удобството, информираността и достъпа, както на посетителите, така и на самите участници.