Катедра „Социални и правни науки“ организира посещение на студенти от спец. „Икономика на туризма“ в свищовските музеи

Студенти от специалност „Икономика на туризма“, втори курс, посетиха къщата музей „Алеко Константинов“ и Етнографския музей в гр. Свищов. При посещението, организирано от катедра „Социални и правни науки“, студентите бяха придружени от преп. Емилия Вачева, при която изучават дисциплината „Културно-историческо наследство“.

В дома на Алеко Константинов, екскурзоводът Рени Иванова, запозна студeнтите с интересни факти от живота на известния български писател, свързани със семейството и с обществената му дейност. На първия етаж на къщата музей те имаха възможност да видят и реплика на Свищовското златно съкровище, открито през 2011 година, включващо тринадесет златни накита.
В Етнографския музей, уредникът Надя Ангелова разказа на студентите за търговската дейност в гр. Свищов през Възраждането и търговските връзки с други държави. След това те разгледаха интериора на типичната възрожденска къща и бяха запознати със спецификата на градския и селския бит в края на 19 и началото на 20 век.