КАНДИДАТСТВАЙ: Лятна младежка академия „Европейският дневен ред и България“

Институт за икономическа политика (EPI) организира десетото издание на своята ежегодна Лятна младежка академия от серията Paving Youths’ Way, която ще се проведе в периода 4 – 8 юли 2022 г. в Интерхотел Сандански. Темата на форума, който се осъществява с любезната финансова подкрепа на Фондация „Ханс Зайдел“ - клон България, е „Европейският дневен ред и България“.

Избраните за участие 30 младежи ще имат възможността да дискутират актуални теми от европейския дневен ред със значение за България:

• Какво мислят и какво искат европейците?
  • Ролята на младите хора в Европа;
  • Зеленият преход в Европа и България;
  • Разширяването на ЕС в контекста на актуалните предизвикателства пред сигурността;
  • Политики и инструменти за икономическо възстановяване и посрещане на външни шокове в ЕС;
  • Перспективи на България за приемане на еврото.

Младежите ще вземат участие и в следните специални интерактивни сесии:

• Градски куест по улиците на гр. Сандански
  • Работни групи по метода на обратното прогнозиране: “Сценарии за бъдещето на Европа и България - как се стигна дотук?”

Условия за участие

За участие в Младежката академия могат да кандидатстват български граждани на възраст от 18 до 30 години.
EPI не събира такса участие.
Организаторите покриват следните разноски за всички участници:

• настаняване в Интерхотел Сандански в двойна стая (с друг участник);
  • изхранване и кафе паузи;
  • обучителни материали;
  • екскурзия до Роженския манастир и гр. Мелник.

EPI предоставя възможност и за безплатен организиран транспорт от София до Сандански (отпътуване в 14 ч. на 04.07.2022 г.) и от Сандански до София (отпътуване в 10 ч. на 08.07.2022 г.).

Срок за кандидатстване
Кандидатури се приемат до 23:59 часа на 23 юни 2022 г. като младежите, желаещи да се включат в Младежката академия, трябва да попълнят следния онлайн формуляр.
За участие в Младежката академия ще бъдат избрани 30 младежи на конкурентен принцип. Участниците ще получат сертификат при успешно завършване на младежката академия.

За контакт с организаторите:
Десислава Петрова
Програмен директор и Мениджър събития