Ирен Арнаудова е Мис Академия 2013 в Свищов

Второкурсничката Ирен Арнаудова от спец. „Финанси” стана  „Мис Академия 2013” в Свищов. Ирен е от гр. Сандански, танцувала е народни и модерни танци, в свободното си време се занимава с мода и дизайн. Преди две години избира да кандидатства в Стопанска академия „Димитър А.Ценов” защото смята, че „човек винаги трябва да си поставя високи цели, а относно образованието – да търси най-доброто”.

През 2012г. Ирен Арнаудова участва за първи път в конкурс за красота и печели титлата „Мис Финанси” в Свищовската Алма матер. Минути след коронясването й като „Мис Академия 2013” младата финансистка сподели, че не е очаквала именно тя да стане победител в конкурса. „Изненадах се, защото конкуренцията беше много голяма, всички момичета са много хубави, всяка със своя чар” – коментира с голямо вълнение Ирен.

Във финалния кръг на  тазгодишното издание на конкурса в Стопанска академия, участваха 10 студентки от различни курсове и специалности. Ежегодният конкурс, организиран от Студентски съвет, по традиция се провежда в навечерието на 24-ти май.

Младите претендентки за титлата „Мис Академия 2013” дефилираха на сцената на Първо българско читалище „Еленка и Кирил Д. Аврамови” в Свищов. Визията и представянето им оценяваше 8-членно жури, председателствано от проф. д-р Данаил Врачовски - председателят на Общото събрание на СА.

Членове на журито бяха: двамата зам.-ректори проф. д-р Любен Кирев и проф. д-р Иван Върбанов; зам.-председателят на Общото събрание – проф. д-р Андрей Захариев; председателят на НПСС (Национално представителство на студентските съвети) – Ангел Георгиев; председателят на Студентски съвет при Стопанска академия – Бояна Дюлгерова; победителката в „Мис Академия 2012” – Паулина Ангелова; звездата от „Фамилия Тоника” – Ралица. Водещ на спектакъла бе Искрен Пецов в партньорство със студентките Вергиния Герганова и Веселина Георгиева.

Младите дами дефилираха на сцената в три тура – със спортни облекла като представиха и специална колекция слънчеви очила, по бански костюми и с официални рокли. Докато претендентките за титлата сменяха тоалетите си, а журито оценяваше тяхното представяне, за доброто настроение на присъстващите в залата със своите изпълнения се грижиха Искрен Пецов,  Ралица от „Фамилия Тоника” и талантливата Ася – студентка в Стопанска академия. Хореограф и режисьор на спектакъла бе Боян Караиванов.

Преди да бъдат обявени победителките в конкурса, зам.-председателят на Общото събрание – проф. д-р Андрей Захариев и председателят на Студентски съвет – Бояна Дюлгерова връчиха 10 други награди, при които всяка една от участничките получи индивидуално признание.

Лентата и паричната награда на Мис Академия 2013 връчи председателят на журито – проф. д-р Данаил Врачовски, а миналогодишната победителка в конкурса – Паулина Ангелова, предаде короната на Ирен. Избраната от журито за Мис Академия 2013 получи и наградата „Мис фаворит на публиката”.

Първа подгласничка стана Стилияна Иванова – II курс, спец. „Стопанско управление”, която при индивидуалните номинации получи наградата „Мис Студентски съвет”. На трето място в конкурса журито класира Мелиса Бъчварова – I курс, спец. „Стопанска и финансов контрол”, която спечели и приза „Мис Грация”.

Победителката в конкурса за красота „Мис Академия 2013” в Свищов – Ирен Арнаудова, ще участва в следващите национални конкурси за красота „Супер модел на България” и „Мис България”.