Финансист от СА „Д.А.Ценов” е на челна позиция в междууниверситетско състезание по търговия на финансовите пазари

Второкурсникът Ивайло Димитров от Стопанска академия „Димитър А.Ценов”, спец. „Финанси” е на второ място в първи кръг на междууниверситетско състезание по търговия на финансовите пазари. Състезанието е организирано от световна брокерска компания, базирала централата си за Европа в София и дава възможност на българските студенти да опитат тръпката от търговията в реално време. Това съобщи по време на среща със студенти в Свищов Стефан Пашалийски – мениджър в компанията. По думите му, интерес към състезанието са проявили над 400 студенти от 15 университета в България, като участниците от Стопанска академия са около 20. За участие във втори кръг са класирани петдесетте  студенти, натрупали най-голям собствен капитал до момента. Освен Ивайло Димитров, от Стопанска академия има още четирима участника сред първите 50, които ще продължат във втори кръг. На финала петимата най-добри трейдъра ще получат като награди брокерски сметки с 200 лв. и медал, а университетът победител ще получи купа.