Енергийният експерт Борислав Боев ще преподава на студентите от специалност „Индустриален бизнес и предприемачество“

Икономистът Борислав Боев, познат от националните печатни и електронни медии със своите анализи в областта на енергийната икономика, се присъединява от началото на месец септември към лекторския екип на специалност „Индустриален бизнес и предприемачество" в Стопанска академия „Д. А. Ценов”. На студентите от втори и трети курс на специалността той ще преподава по дисциплините „Индустриален риск мениджмънт“, „Управление на разходите“ и „Логистика“.

Борислав Боев е доктор по икономика. Неговата дисертация e посветена на мястото на ядрената енергетика в българската електроенергийна система. Той е автор на множество научни публикации в областта на енергийната икономика. Чест гост е на телевизионни предавания по теми, свързани с тенденциите в развитието на националната, регионалната и световната енергетика. В момента работи като експерт в сферата на ядрената енергетика.