Конкурси за прием на редовни и задочни докторанти

На основание Решение №298 от 12 май 2008 г. на Министерския съвет, Писмо №9104-29 от 14 май 2008 г. на Министерство на образованието и науката, Решение №6 на Академичния съвет от 10 юни 2009 г., Заповед № 394 от 11 юни 2009 г. на Ректора на СА “Д. А. Ценов”- Свищов и съгласно чл. 9(3), т.6 и чл. 21 (4) от Закона за висшето образование
П Р Е О Б Я В Я В А

конкурси за прием на редовни и задочни докторанти, обучение финансирано от държавата, за учебната 2008/2009 година в СА “Д. А. Ценов” – Свищов по следните научни специалности:

Шифър Научни специалности Обучение финансирано
от държавата
    редовно задочно
05.02.05  Финанси, парично обръщение, кредит и застраховка
(Финанси)
(Здравен мениджмънт) - 1
05.02.07 Счетоводна отчетност, контрол и анализ на стопанската дейност (Счетоводство) 1 -
05.02.18 Икономика и управление (Търговия)  1  -
05.02.26 Социално управление 2 -
  Всичко: 6 2

За докторанти могат да кандидатстват лица с придобита образователно-квалификационна степен “магистър”. В периода от 17 юни до 30 юли 2009 г. кандидатите, желаещи да участват в конкурсните изпити за докторанти, подават молба до Ректора на СА “Д. А. Ценов” - Свищов, към която прилагат:

• Автобиография.
  • Диплома за придобита образователно-квалификационна степен “магистър” (с приложението)  или нотариално заверено копие от нея.
  • Ксерокопие на дипломата за придобита образователно-квалификационна степен “бакалавър”.
  • Удостоверение за признато висше образование, ако дипломата е издадена от чуждестранно висше училище.
  • Списък на публикации в съответната научна област (ако има такива).
  • Документ за платена такса за кандидатстване.

Кандидатите за докторанти полагат конкурсен изпит по специалността и по един избран от тях чужд език (английски, френски, немски, испански). Програмите, по които ще се проведат конкурсните изпити, се получат от съответните катедри. Изпитите по специалността и избрания чужд език ще се проведат в периода от 1 до 15 октомври 2009 г. Със заповед на Ректора на СА “Д. А. Ценов”, въз основа на решения на съответните факултетни съвети, класираните кандидати се записват в докторантура в срок до 15 ноември 2009 г.
            Документи се подават в офис “Докторантура и научни съвети”,
тел. 0631/66-362.