Докторант от СА „Д. А. Ценов” с призово място в Национална студентска конференция

Докторант Изабела Йонкова от катедра „Стратегическо планиране” при Стопанска академия „Д. А. Ценов” бе отличена с втора награда от Националната студентска конференция „Икономически перспективи и предизвикателства пред Еврозоната и България”. Форумът бе организиран от Националното представителство на студентските съвети (НПСС) в Република България с председател Даниел Парушев, съвместно със студентските съвети на трите най-големи икономически висши училища – УНСС, Икономически университет – Варна и Свищовската академия.

Домакин на финалното представяне и награждаване на победителите от второто издание на Националната студентска конференция бе ИУ – Варна. От страна на СА „Д. А. Ценов” гости на официалната част на форума бяха проф. д-р Марияна Божинова – ректор на Свищовската академия и Стелла Хаджиева – председател на Студентски съвет. Сред членовете на експертното научно жури, оценило студентските доклади, участвали на конференцията, са свищовските академични преподаватели доц. д-р Ирена Емилова – ръководител катедра „Мениджмънт” и доц. д-р Здравко Любенов – ръководител катедра „Международни икономически отношения”.

В националния студентски форум участваха близо 60 разработки. Свищовската докторантка завоюва второ място с разработка на тема „Етични предизвикателства пред присъединяването на България в еврозоната”. Наградите за участниците бяха осигурени от трите висши училища, НПСС и Община Варна. Първите поздравления след връчения приз докторант Изабела Йонкова получи от ректора на родната Алма Матер – проф. Божинова.