Близо 60 студенти участваха в конкурс за есе, по повод 60г. факултет „Стопанска отчетност” в Свищов

Конкурс за есе на тема „Контролът и анализът – фактори за устойчиво развитие” провокира за участие близо 60 студенти от различни курсове и специалности в Стопанска академия „Димитър А. Ценов”. Конкурсът бе организиран от катедра „Контрол и анализ на стопанската дейност” (КАСД) по повод 60-годишнината на факултет „Стопанска отчетност”.

След предварителна селекция на студентските разработки, за участие бяха допуснати 31, а до финалния кръг достигнаха 14. Приветствия към участници и организатори от името на академичното ръководство отправи зам.-ректорът проф. д-р Любен Кирев.

При официалното откриване на последния етап от конкурса финалистите бяха поздравени още от декана на факултета-юбиляр – проф. д-р Атанас Атанасов и от ръководителя на катедра КАСД – проф. д-р Георги Иванов.

Презентациите на студентите-финалисти оценява жури с председател проф. д-р Емилиян Тананеев и членове доц. д-р Росица Колева и доц. д-р Крум Крумов – преподаватели към катедрата.

Победител в конкурса стана Асен Петров, I курс в магистърска програма „Бизнес администрация”. На второ място журито класира четвъртокурсника Любомир Терзиев от спец. „Стопански и финансов контрол”.

Трети в класацията е Мирослав Василев, I курс в магистърска програма „Счетоводство и одит на нефинансовите предприятия”. Извън предварителния регламент, журито присъди и награда за най-добро представяне във финалния кръг, която получи Цветелина Генчoва – IV курс, спец. „Стопанска и финансов контрол”. Наградите – плакет с името на Стопанска академия и на катедра КАСД, връчи проф. д-р Георги Иванов.

Конкурсът за есе бе последната от поредица прояви, организирани от катедра КАСД по повод 60-годишнината на факултет „Стопанска отчетност” в Свищовската Алма матер.