Близо 150 студенти участваха в турнир „За купата на Ректора” в Стопанска академия

В първия по рода си турнир по футбол на малки врати „За купата на Ректора” в Стопанска академия „Димитър А. Ценов” участваха около 150 студенти от всички специалности и курсове. Организираната спортна проява от Катедра „Физическо възпитание и спорт” съвместно със Студентски Съвет, освен че предизвика голям интерес и масовост, бе открита с атрактивен демонстративен мач между студенти и преподаватели.

Капитан на преподавателския отбор бе доц.д-р Красимир Шишманов, а вратар - гл.ас.д-р Радослав Йорданов. Студентският тим води Ангел Георгиев, а вратата брани Златомир Цаков. В редовното време студентите победиха с 5:3, но за да засили емоцията от играта, ректорът „подари” на преподавателите 2 гола и така се стигна до изпълнение на дузпи.

Въпреки прецизните изпълнения на футболните таланти сред преподавателите, вратарят на студентския отбор допусна само един гол и така мача приключи в полза на студентите. И двата отбора обаче получиха медали от ректора – почетен професор д-р Величко Адамов.

Веднага след демонстративния мач започнаха редовните футболни срещи от турнира. Отборите бяха сформирани на приятелска основа, в състав 4 полеви играча, 1 вратар и 3 резерви. Разпределени в 4 групи, в продължение на  няколко дни участващите отбори изиграха поредица срещи и до полуфинал достигнаха тези, с най-голям актив от точки.

За трето място се пребори отбор „Интернационал”, като надигра съперника си „Sunrise” в последния мач с 3:0. В битката за купата на Ректора на терена сили премериха отборите „Ботев” и „Любимец 13”. Редовното време завърши без отбелязано точно попадение и спорът бе решен чрез изпълнение на по 5 наказателни удари. С резултат 4:0 първото място завоюва отбор „Ботев”. Купата и златните медали на победителите връчи ректорът – почетен професор д-р Величко Адамов.

Играчите от „Любимец 13” получиха сребърните си отличия от ръководителят на Катедра „Физическо възпитание и спорт” – доц.д-р Христофор Стоянов. Бронзовите медали на състезателите от отбор „Интернационал” връчи председателят на Студентски съвет – Мария Немска.