Благотворителна кампания на свищовските студенти подпомогна за Коледните празници център за деца с увреждания

Студентският съвет при Стопанска академия „Димитър А. Ценов” за пореден път организира дарителска кампания в помощ на нуждаещи се. Проведената в навечерието на Коледните празници благотворителна инициатива под надслов „Тази година усмивките ги подаряваме ние”, бе насочена към подпомагане на Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания в гр. Павликени, където живеят лица на възраст от 3 до 22 години.
В кампанията се включиха студенти, преподаватели и служители от Стопанска академия, и граждани на гр. Свищов. Те дариха над 50 чанти и кашони с дрехи, играчки, пакетирани храни, перилни и почистващи препарати, които предварително са посочени като необходимост за Центъра.

За да предоставят на място подарените вещи, при децата в Павликени гостуваха Росен Колев – зам.-председател на Студентски съвет, Велислава Георгиева и Мария Илиева. Даренията бяха предадени на управителя на детския център – Ексения Михайлова.