Академичната общност в първия освободен български град участва в общоградското честване на 3 март

Студенти, преподаватели и служители от Стопанска академия „Димитър А. Ценов” участваха в общоградското честване на Националния празник на България. Тържественото честване на 3 март в първия освободен български град започна в църквата „Света Троица” с благодарствен молебен за освобождението на страната ни. На централния площад „Алеко” се състоя военен ритуал по издигане на националното знаме на Република България, последван от тържествен марш и празнично шествие до площад „Свобода”. Пред паметника на Свободата бе отслужена панихида в памет на всички знайни и незнайни воини, загинали за свободата на България. Празнично слово произнесе кметът на общината, Генчо Генчев.

Общоградското поклонение приключи с тържествен ритуал по полагане на венци и цветя. В памет на загиналите за освобождението на България, цветя пред паметника на Свободата бяха поднесени от името на 55-ти инженерен полк, кмета на Свищов, председателя на ОбС – Свищов, ръководството на Стопанска академия и студентската общност, образователни, културни и други институции. Цветя поднесоха също ветерани от войните, граждани, политически партии и общественици.