Академичната общност участва в общоградското честване на 24 май в Свищов

Академичната общност участва в общоградското честване на 24 май – Денят на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура, и на славянската книжовност, организирано от община Свищов. По традиция, честването на празника започна с поклонение пред гpoбa нa първия български министър на народното просвещение – д-p Гeopги Атaнacoвич, в двора на църквата „Света Троица”. Жерб от името на Стопанска академия „Димитър А. Ценов” поднесе проф. д-р Любчо Варамезов – зам.-ректор „Учебна дейност и акредитация”.

Заместник-ректорът на Свищовската академия бе сред официалните гости на общоградския празник, който се състоя на централния площад „Алеко”. Пред представители на различни институции, учители и ученици, академични преподаватели и студенти, жители на града, приветствие по повод 24 май произнесе кметът на Свищов д-р Генчо Генчев.
В рамките на тържеството бяхa наградени ученици, пocтигнaли високи резултати пpeз гoдинaтa и достойно представили община Свищов в категориите „Наука”, „Изкуство”, „Спорт”, „Професионално образование”. Отличени бяха и училищните отбори в различни области. Наградите на учениците бяха връчени от представители на общинското ръководство. За празнично настроение допринесоха фанфарен оркестър „Акорд” при  СУ „Димитър Благоев” и деца от свищовските детски градини и училища. За финал на тържественото честване на 24 май,  под звуците на песента „Една българска роза” в небето полетяха балони с цветовете на българския трибагреник.