Агенцията по заетостта стартира прием на документи за лятна ваканционна заетост в Германия

Агенцията по заетостта стартира ежегодната процедура за набиране на български студенти за лятна ваканционна заетост в Германия през лятото на 2023 г..
Желаещите да се възползват от възможността могат да подават заявления по образец не по-късно от 23 февруари 2023 г. в бюрото по труда, на чиято територия се намира висшето учебно заведение (в т.ч. клон/филиал), в което се обучават.
Изискванията към кандидатите са:

• да са студенти в български висши учебни заведения;
  • да са български граждани;
  • да са на възраст между 18 и 35 години;
  • да са редовна форма на обучение;
  • да не са последен курс на семестриално обучение;
  • да имат добри/много добри познания по немски език (най-малко три години изучаване на немски език);
  • да са готови най-малко два месеца да работят в Германия.

Подробна информация за обявата може да прочете в следните прикачени файла ТУК и ТУК.
Документи за кандидатстване:
   - Уверение
   - Заявление за кандидатстване

Актуалните обяви, публикувани на сайта на Агенцията по заетостта , могат да се следят от линка ТУК.

Обявите, публикувани от Кариерния център при Стопанска академия, могат да се следят на сайта на Стопанска академия в следните подраздели:
"Кариерно развитие"  и "Студентски Новини", както и фейсбук страница на Кариерния център .